Fixtures and venues for this year’s Milk Cup
ELITE SECTION
Saturday 21 July
7.00 pm N.Ireland v Chile Showgrounds, Ballymena
7.00 pm Turkey v Mexico Riada Stadium, Ballymoney
7.00 pm Denmark v USA Scroggy Road, Limavady
Monday 23 July
8.00 pm USA v Turkey Showgrounds, Ballymena
8.00 pm Chile v Denmark Riada Stadium, Ballymoney
8.00 pm Mexico v N.Ireland Showgrounds, Coleraine
Thursday 26 July
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdNORTHERN IRELAND MILK CUP PLAY-OFFS
11.00 am 5/6th Match 2 Riada Stadium, Ballymoney 1.00 pm 3/4th Match 1 Riada Stadium, Ballymoney
NORTHERN IRELAND MILK CUP FINAL
Showgrounds, Ballymena
PREMIER SECTION
Saturday 21 July
3.30 pm Revo Expressv Pachuca The Warren, Portstewart
5.00 pm Cherry Orchard v South Coast Strikers Castlerock
5.00 pm Co. Down v Etoile Lusitana Comber Rec, Comber
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide Ad5.00 pm Co. Tyrone v Manchester Utd Darragh Park, Castlederg
5.00 pm Co. Antrim v Benfica Greenisland FC
5.00 pm Co. Armagh v Tottenham Hotspur Shamrock Pk, Portadown
5.00 pm Co. Fermanagh v Newcastle United Ferney Pk, Ballinmallard
5.30 pm Otago v Bolton Wanderers Riada Stadium, Ballymoney
5.30 pm Desportivo Brazil v Ichifuna Seahaven, Portstewart
7.00 pm Co. Londonderry v C.S.K.A. Moscow Showgrounds, Coleraine
Monday 23 July
1.30 pm Co.Fermanagh v Otago Castlerock
3.30 pm Bolton Wanderers v Co. Down Showgrounds, Coleraine
5.00 pm Co. Antrim v Cherry Orchard Parker Avenue, Portrush
5.00 pm Co. Tyrone v Co. Armagh Broughshane
5.00 pm Ichifuna v Co. Londonderry Scroggy Road , Limavady
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide Ad5.00 pm Desportivo Brazil v Benfica Rugby Avenue Stad, Coleraine
5.00 pm C.S.K.A. Moscow v Etoile Lusitana Castlerock
6.00 pm Manchester Utd v Revo Express Riada Stadium, Ballymoney
6.00 pm Newcastle Utd v Pachuca Showgrounds, Ballymena
7.00 pm Tottenham Hotspur v South Coast Strikers Scroggy Road , Limavady
Tuesday 24 July
3.30 pm Co. Armagh v Desportivo Brazil The Warren, Portstewart
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide Ad3.30 pm Co. Londonderry v Co. Fermanagh Riada Stadium, Ballymoney
5.00 pm Cherry Orchard v Benfica Broughshane
5.00 pm Co. Down v Revo Express Rugby Avenue Stad, Coleraine
5.00 pm South Coast Strikers v Co. Tyrone Parker Avenue, Portrush
7.00 pm Etoile Lusitana v Bolton Wanderers Scroggy Road , Limavady
7.00 pm Pachuca v Co. Antrim Seahaven, Portstewart
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide Ad7.00 pm Newcastle v C.S.K. Moscow Riada Stadium, Ballymoney
7.00 pm Manchester Utd v Ichifuna Showgrounds, Ballymena
7.00 pm Tottenham Hotspur v Otago Showgrounds, Coleraine
Wednesday 25 July
NIMC PLATE SEMI-FINALS
1 3.30 pm Showgrounds(2), Ballymena
2 3.30 pm Roe Mill, Limavady
NIMC BOWL SEMI-FINALS
1 3.30 pm The Warren, Portstewart
2 5.00 pm v Riada Stadium(2), Ballymoney
NIMC VASE SEMI-FINALS
1 5.00 pm Castlerock
2 5.00 pm Parker Avenue, Portrush
NIMC GLOBE SEMI-FINALS
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdThe venues for each of the NIMC Globe Semi-Finals will be decided by the Committee after the Semi-Final draw. Please see media and website. Venues are ( Rugby Ave. Stadium, Coleraine) and (Showgrounds, Ballymena or Broughshane)
NORTHERN IRELAND MILK CUP SEMI-FINALS
The venues for all of the Milk Cup Semi-Finals, Premier and Junior will be decided by the Committee after the Semi-Final Draws. Please see media and website. Venues are (Showgrounds Coleraine),( Riada Stadium, Ballymoney), (Scroggy Road, Limavady) and( Seahaven, Portstewart.)
Thursday 26 July
NIMC PLATE 3rd/4th PLAY-OFF
1.30 pm Riada Stadium(2), Ballymoney
NIMC BOWL 3rd/4th PLAY-OFF
1.30 pm Showgrounds(2), Ballymena
NIMC VASE 3rd/4th PLAY-OFF
1.30 pm Broughshane
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdNIMC GLOBE 3rd/4th PLAY-OFF
1.30 pm Castlerock
NI MILK CUP 3rd/4th PLAY-OFF
1.30 pm Seahaven, Portstewart
NIMC PLATE FINAL
1.30 pm Parker Avenue, Portrush
NIMC BOWL FINAL
1.30 pm Scroggy Road , Limavady
NIMC VASE FINAL
1.30 pm Rugby Avenue Stad, Coleraine
NIMC GLOBE FINAL
1.30 pm Showgrounds, Coleraine
N.IRELAND MILK CUP FINAL
Showgrounds, Ballymena
JUNIOR SECTION
Saturday 21 July
3.30 pm South Coast Strikers v Swindon Town Broughshane
3.30 pm Union Temuco v North Dublin Schools Anderson Park, Coleraine
3.30 pm Co. Antrim v Liverpool Greenisland F.C.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide Ad3.30 pm Co. Armagh v C.S.K.A. Moscow Shamrock Pk., Portadown
3.30 pm Co. Fermanagh v Cruz Azul Ferney Pk, Ballinmallard
2.30 pm Co. Tyrone v Ipswich Town Mountjoy, Omagh
3.30 pm Co. Down v Everton Comber Rec, Comber
5.00 pm Queen of the South v Watford Showgrounds(2) Ballymena
5.00 pm Dundalk v Hapoel Hiafa Parker Avenue, Portrush
5.30 pm Co. Londonderry v Brentford Scroggy Road, Limavady
Monday 23 July
Noon C.S.K.A. Moscow v Brentford Showgrounds(2), Ballymena
Noon Hapoel Hiafa v Co. Tyrone Roe Mill, Limavady
Noon Co. Londonderry v South Coast Strikers Anderson Park, Coleraine
Noon Co. Fermanagh v Swindon Town The Warren, Portstewart
1.30 pm Cruz Azul v Everton Broughshane
1.30 pm Co. Antrim v Dundalk Riada Stadium(2), Ballymoney
1.30 pm North Dublin Schools v Co. Down Rugby Avenue Stad., Coleraine
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide Ad1.30 pm Ipswich Town v Queen of the South Parker Avenue, Portrush
3.30 pm Watford v Co. Armagh Anderson Park, Coleraine
7.00 pm Liverpool v Union Temuco Seahaven, Portstewart
Tuesday 24 July
Noon North Dublin Schools v Cruz Azul Showgrounds(2), Ballymena
Noon Co. Down v Queen of the SouthRoe Mill, Limavady
Noon Hapoel Hiafa v C.S.K.A. Moscow Anderson Park, Coleraine
Noon Ipswich Town v Watford The Warren, Portstewart
1.30 pm Co. Armagh v Co. Tyrone Broughshane
1.30pm Dundalk v South Coast Strikers Castlerock
1.30 pm Everton v Brentford Parker Avenue, Portrush
1.30 pm Co. Londonderry v Co. Fermanagh Riada Stadium, Ballymoney
3.30 pm Union Temuco v Co. Antrim Roe Mill, Limavady
3.30 pm Liverpool v Swindon Town Showgrounds, Ballymena
Wednesday 25 July
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdNIMC PLATE SEMI_FINALS
1 1.30 pm Broughshane
2 Noon Anderson Park, Coleraine
NORTHERN IRELAND MILK CUP BOWL SEMI-FINALS
1 1.30 pm Castlerock
2 Noon Riada Stadium(2), Ballymoney
NORTHERN IRELAND MILK CUP VASE SEMI-FINALS
1 Noon Showgrounds(2), Ballymena
2 3.30 pm Anderson Park, Coleraine
NORTHERN IRELAND MILK CUP GLOBE SEMI-FINALS
1 1.30 pm Rugby Avenue Stad., Coleraine
2 Noon Roe Mill, Limavady
N.IRELAND MILK CUP SEMI-FINALS
The venues for all of the Milk Cup Semi-Finals, Premier and Junior, will be decided by the Committee after the Semi-Final draws. Please see media and website. Venues are (Showgrounds,Coleraine),( Riada Stadium, Ballymoney), (Scroggy Road, Limavady) and (Seahaven, Portstewart.)
Thursday 26 July
NIMC PLATE 3rd/4th PLAY-OFF
11.00 am The Warren, Portstewart
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdNIMC BOWL 3rd/4th PLAY-OFF
11.00 am Parker Avenue, Portrush
NIMC VASE 3rd/4th PLAY-OFF
11.00 am Roe Mill, Limavady
NIMC GLOBE 3rd/4th PLAY-OFF
11.00 am Showgrounds(2), Ballymena
NI MILK CUP 3rd/4th PLAY-OFF
11.00 am Rugby Avenue Stad Coleraine
NIMC PLATE FINAL
11.00 am Riada Stadium(2), Ballymoney
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdNIMC BOWL FINAL
11.00 am Broughshane
NIMC VASE FINAL
11.00 am Castlerock
NIMC GLOBE FINAL
11.00 am Anderson Park, Coleraine
N.IRELAND MILK CUP FINAL
4.00 pm Showgrounds, Ballymena